Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi Yüksek Lisans Programları

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

PROGRAMLAR
Coğrafi Bilgi Sistemleri ( Tezli ) ( Türkçe )
Coğrafi Bilgi Sistemleri ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Coğrafya ( Tezli ) ( İngilizce )
Coğrafya ( Tezli ) ( Türkçe )
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ( Tezli ) ( Türkçe )
Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi ( Tezli ) ( Türkçe )
Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi (İstanbul) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Ekonomi ( Tezli ) ( İngilizce )
Ekonomi ( Tezsiz ) ( İngilizce )
Felsefe ( Tezli ) ( İngilizce )
Hastane ve Sağlık Yöneticiliği (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Hastane ve Sağlık Yöneticiliği (İstanbul) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İngiliz Dili ve Edebiyatı ( Tezli ) ( İngilizce )
İşletme ( Tezli ) ( İngilizce )
İşletme ( Tezli ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Büyükçekmece Kampüsü) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Mecidiyeköy – FÜSEM) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Mecidiyeköy FÜSEM) ( Tezsiz ) ( İngilizce )
Özel Hukuk ( Tezli ) ( Türkçe )
Özel Hukuk ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Psikoloji ( Tezli ) ( İngilizce )
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ( Tezli ) ( Türkçe )
Rus Dili ve Edebiyatı ( Tezli ) ( Rusça )
Sivil Toplum Kuruluşları ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ( Tezli ) ( İngilizce )
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Sosyoloji ( Tezli ) ( İngilizce )
Tarih ( Tezli ) ( İngilizce )
Temel İslam Bilimleri ( Tezli ) ( Türkçe )
Türk Dili ve Edebiyatı ( Tezli ) ( Türkçe )
Türk Dili ve Edebiyatı ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Uluslararası İlişkiler ( Tezli ) ( İngilizce )
Yerel Yönetimler ( Tezli ) ( Türkçe )
Yerel Yönetimler ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Yerel Yönetimler (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )

Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )

,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar,özel ders,bitirme tezi
PROGRAM HAKKINDA

Son yıllarda ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda Ülkemizde görülen gelişmeler eğitime olan talebi de artırmaktadır. Son on yılda üniversite öğrenci sayısındaki artış bunun açık göstergeleridir. Özel sektörün eğitim yatırımlarındaki artışı da bu göstergelere eklenmelidir. Bu gelişmeler eğitim sisteminin tutarlı ve sürdürülebilir bir biçimde planlanması için daha fazla sayıda ve daha nitelikli uzman ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Ayrıca alana ilişkin kapsamlı bilimsel çalışmalara, analizlere ve değerlendirmelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Diğer taraftan eğitim süreçlerinin temel kurumu olan okulların ve diğer eğitim kurumlarının başarısı, yönetim ve denetim süreçlerindeki nitelikle doğrudan ilişkilidir. Halen okullarımızda ve eğitim kurumlarımızda görev yapmakta olan yöneticilerin ve denetim elemanlarının büyük çoğunluğu eğitim yöneticiliği ve deneticiliği konularında özel bir eğitim almadan göreve başlamışlardır. Eğitim alanında yönetim ve denetim hizmetlerine talip olan kişilerin alana ilişkin teorik alt yapılarının güçlü olması ve uygulamada karşılaşılan sorunları bilimsel yaklaşımlarla çözebilme becerilerinin geliştirilmesi ancak nitelikli bir eğitim ile mümkün olabilir.

Bünyesinde istihdam ettiği öğretim üyeleri ve onların birikimleriyle zinde ve dinamik bir kurum olma özelliği gösteren Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile alana ilişkin çalışmaları, programları ve öğretim üyeleriyle tanınan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile yapılan işbirliği sayesinde güçlü, nitelikli ve saygın bir yüksek lisans eğitimi verilecektir. Böylece alandaki ihtiyaçlara cevap verilerek ülkemizin en önemli gündemi olan eğitime ciddi bir katkı sağlanacaktır.


Genel Koşullar

 • Program dili “Türkçe”dir.
 • Program toplam 10 ders (30 kredi) ve 1 Yüksek Lisans Projesi’nden oluşmaktadır.
 • ALES sınavından en az 55 puan almak gerekmektedir.
 • Sınıflarımız en fazla 35’er kişiliktir.
 • Öğrenciler ders seçememektedir. Alınacak ders ve ders sayısı bölüm ve FÜSEM tarafından belirlenir.

 

Başvuru

Yüksek Lisans Programına katılmak isteyen adaylar başvurularını internet üzerinden Başvuru Formunu doldurarak yapabilmektedirler. Başvuru Formunun doldurulmasından sonra önkayıt için gerekli belgelerin ulaştırılması gerekmektedir. 35 kesin kayıt rakamına ulaşılmadığında program açılamamaktadır.

Online başvuru sonrasında getirilmesi gereken belgeler:
 • Enstitü Web sayfasında bulunan Başvuru Formunun doldurulması
 • Diploma veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi
 • Transkript fotokopisi
 • ALES, GMAT, GRE belgelerinde birinin fotokopisi
  (ALES> EA 55 – GMAT> 450 – GRE > Sayısal 610)
 • Ön kayıt başvuru ücreti dekontu
 • ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar,özel ders,bitirme tezi 

Ücret

Başvuru Ücreti = 50 TL ( BANKASYA – Güneşli Şubesi 6-7543-359 numaralı Fatih Üniversitesi TL hesabına yatırılabilmektedir. IBAN : TR57 0020 8000 0600 0075 4303 59)

Programı toplam otuz kredi (10 ders) ve yüksek lisans bitirme projesinden oluşur. Ders tekrarı yapıldığında alınan her ders için 1 ders ücreti ödenmektedir. Yüksek lisans bitirme projesi ilk defa alındığında ücretsizdir. Yüksek lisans bitirme projesinin her tekrarında 1 ders ücreti ödenmektedir.

Bir Ders Ücreti =  1400 TL** (KDV Dahil)

Toplam Ücret =  14000 TL (KDV Dahil) / 12 Taksit yada “Dönemsel Sözleşme” *

* “Dönemsel Sözleşme” o dönem alınan derslerin toplam ücretinin 4 taksite bölünmesini ifade eder.
** Taksitli ödemeler kredi kartı ile çekilebilmektedir. Yalnızca peşin ödemelerde nakit kabul edilmektedir.*** Kayıt tarihindeki ücret değişse bile her öğrenci kayıt olduğu tarihteki ders ücretine göre ödemelerine devam eder.


İndirim Oranları

Genel İndirim Oranları
Fatih Üniversitesi Mezunlarına  – FÜSEM Mezunlarına % 30
Anlaşmalı Kurum Çalışanlarına % 25
Kamu Kurumu Çalışanlarına % 15
Personelin 1.Derece Yakınlarına % 15
Genel İndirim Oranları’ndan en yüksek olan bir tanesi uygulanır.
Başarı İndirim Oranları
Diğer Üniversite Mezunlarından Bölüm 1-2 ve 3. Olanlara % 20
Lisans Diploma Notu 3.00 ve Üzeri Olanlar % 15
Başarı İndirim Oranları’ndan en yüksek olan bir tanesi uygulanır.
Sınav İndirim Oranları
ALES Skoru 85 ve Üzeri Olanlara % 15
ALES Skoru 75 – 85 Arasında Olanlara % 10
Sınav İndirim Oranları’ndan en yüksek olan bir tanesi uygulanır.
Peşin Ödeme İndirimi
Program Ücretinin Tamamının Ödenmesinde % 10
Dönem Ücretinin Tamamının Ödenmesinde % 5
Peşin Ödeme İndiriminde en yüksek olan bir tanesi uygulanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar,özel ders,bitirme tezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplam indirim oranı % 40’ı (Peşin ödeme dâhil) geçemez.


 

Müfredat

1. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
EYD 504 EĞİTİM YÖNETİMİNE GİRİŞ 3 0 3  7,5  10
EYD 5xx SEÇMELİ DERS* 3 0 3  7,5  10
EYD 5xx SEÇMELİ DERS* 3 0 3  7,5  10
XXX 5xx SEÇMELİ DERS** 3 0 3  7,5  10
12 0 12  30  40

 

2. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
EYD 505 EĞİTİMDE LİDERLİK 3 0 3  7,5  10
EYD 5xx SEÇMELİ DERS* 3 0 3  7,5  10
EYD 5xx SEÇMELİ DERS* 3 0 3  7,5  10
XXX 5xx SEÇMELİ DERS** 3 0 3  7,5  10
12 0 12  30  40

,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar,özel ders,bitirme tezi

3. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
EYD 502 EĞİTİMDE ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ 3 0 3  7,5  10
EYD 503 YÜKSEK LİSANS PROJESİ 0 0 0  15  10
EYD 5xx SEÇMELİ DERS* 3 0 3  7,5  10
6 0 6  30  30

* Bu dersler Ana Bilim Dalı tarafından verilen alan içi seçmeli derslerden seçilebilir.
** Bu dersler Ana Bilim Dalı Başkanı onayı ile diğer programlardan seçilebilir.
Mezuniyet için tamamlanması gereken kredi sayısı 30’dur.
Mezuniyet için tamamlanması gereken AKTS kredi sayısı 90’dır.

ÖNEMLİ NOT: Aşağıda yer alan Seçmeli Derslerin hepsi açılmamaktadır. Açılan dersler ile ilgili Bölüm Başkanlığından bilgi alabilirsiniz.

Toplam Mezuniyet Kredisi: 30 / Toplam AKTS Kredisi: 90

BİLGİ: Aşağıdaki seçmeli derslerin hepsi açılmamaktadır. İlgili dönemde açılacak olan dersler ile ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı’ndan bilgi alabilirsiniz.

Seçmeli Dersler

TEKNİK SEÇMELİ DERSLER (3+0) 3 Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
EYD 507 ÖRGÜT VE PROFESYONEL GELİŞME 3 0 3 7,5 10
EYD 508 EĞİTİM POLİTİKALARI VE ULUSLARARASI KURUMLAR 3 0 3 7,5 10
EYD 509 DEĞİŞİM VE ÇATIŞMA YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
EYD 510 EĞİTİMİN SOSYOLOJİK VE FELSEFİ TEMELLERİ 3 0 3 7,5 10
EYD 511 TAKIM VE GRUP LİDERLİĞİ 3 0 3 7,5 10
EYD 512 DOĞU KAYNAKLARINDA EĞİTİM YÖNETİMİNİN TEMELLERİ 3 0 3 7,5 10
EYD 513 MESLEK VE İŞ AHLAKI 3 0 3 7,5 10
EYD 514 EĞİTİM HUKUKU VE İNCELEME, SORUŞTURMA 3 0 3 7,5 10
EYD 515 SİVİL TOPLUM VE EĞİTİM YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
EYD 516 EĞİTİMDE DENETİM 3 0 3 7,5 10
EYD 517 DÜŞÜNME BECERİLERİ 3 0 3 7,5 10
EYD 518 EĞİTİM POLİTİKALARINDA TARTIŞMALI KONULAR 3 0 3 7,5 10
EYD 519 EĞİTİM İSTATİSTİĞİ 3 0 3 7,5 10
EYD 521 EĞİTİM YÖNETİMİNDE TEORİ VE UYGULAMA 3 0 3 7,5 10
EYD 506 ÖRGÜTSEL DAVRANIŞ VE OKUL KÜLTÜRÜ 3 0 3 7,5 10
EYD 520 ETKİLİ OKUL 3 0 3 7,5 10

Akademik Kadro

Prof.Dr. Adnan KULAKSIZOĞLU
Fatih Üniversitesi
Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]
Prof.Dr. Selahattin TURAN
Osmangazi Üniversitesi

Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]

Prof.Dr. Ahmet AYPAY
Osmangazi Üniversitesi

Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]

Doç.Dr. Cemil YÜCEL
Uşak Üniversitesi
Doç.Dr. Engin KARADAĞ
Osmangazi Üniversitesi

Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]

Yrd.Doç.Dr. Zeynep Ebrar YETKİNER ÖZEL
Fatih Üniversitesi
Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]
Yrd.Doç.Dr. Hasan UĞUR
Fatih Üniversitesi
Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]
Yrd.Doç.Dr. Bahri AYDIN
Fatih Üniversitesi
Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]
Yrd.Doç.Dr. Mustafa BAHAR
Fatih Üniversitesi
Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]
Yrd.Doç.Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ
Fatih Üniversitesi
Öğretim Üyesi
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız… ]

,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi doktora ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi nedir ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ders notları ,eğitim yönetimi denetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ,eğitim yönetimi denetimi planlaması ve ekonomisi ne işe yarar,özel ders,bitirme tezi

Üniversite ders ilanları ve projeler, Üniversite Dersleri, Üniversite Proje Dönem Ödevi Bitirme Tezi kategorisine gönderildi Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın