Bitirme Tezi Örnekleri

bitirme projesi,   bitirme tezi konuları,   bitirme tezi örnek,   bitirme tezi örnekleri,   bitirme tezi örneği,   bitirme tezleri,   bitirme ödevi,   lisans bitirme tezi,   lisans tezi,         tez örnekleri,

Teknolojik gelişmelerin ve bilgi birikiminin kolaylıkla izlenemeyecek bir hıza ulaştığı çağımızda insanlar giderek büyüyen ve karmaşıklaşan kent yaşamının monotonluğundan ve gergin ortamından bir süre içinde olsa uzaklaşmak istemektedirler. Kentin kirli havası yerine doğanın bahşettiği nimetlere, denize ve güneşe ulaşma isteği, insanların dinlenme ve eğlenme arzusuyla birleşince turizm olgusu çağdaş toplumun bir gereksinmesi olarak ortaya çıkmaktadır.

Turizm günümüzde bir milyara ulaşan insanın oluşturduğu kitlesel bir olay görünümü kazanmaktadır. Sosyologlar tarafından evrensel büyük geçici bir göç hareketi olarak nitelendirilen turizm, özellikle sanayileşmiş toplumlarda yoğun olarak görülmekte, giderek gelişmekte ve Hunziker’ in dediği gibi insan kitlelerinin yaşama nedenlerinden biri haline dönmektedir.

1950’ li yıllarda turizm faaliyetlerinde hareketlenme görülmektedir. 1960’lı yıllardan başlamak üzere ise uluslar arası turizm hareketlerine katılanların sayılarında ve buna bağlı olarak turizm gelirlerinde de önemli bir gelişme görülmektedir. ( Eralp, 1970, s. 8; Olalı, 1982, s.3; Toksay, 1983, s. 96-96; Kalkınma Planları Yıllık Programlar ve İcra Planlarında Turizm, 1983, s.1959)

Bilgisayar ve programlama, Genel Proje Dönem Ödevi Bitirme Tezi, Üniversite ders ilanları ve projeler, Üniversite Dersleri, Üniversite Proje Dönem Ödevi Bitirme Tezi kategorisine gönderildi Etiketler: , , , , , , , , ,