Finansal Analiz Eğitimi

 bitirme projesi,                  tez sunumları,                fizik bitirme tezleri,                matematik dersi performans ödevleri,                tez projesi,               statik kompanzasyon,                Ceza Hukuku,                bitirme ödevleri,                 Siyaset Sosyolojisi,                Uluslararası örgütler bitirme tezi,                Uluslararası İlişkiler,                 Uluslararası Yargı,                Siyaset Bilimi,                Ekonomi,                Hukuk,                fınans yatırım,                finansal analiz eğitimi,                finansal analiz ders notları,

Hali hazırdaki bu çalışma, güncel gerçeğin üzerine konan hayallerin karmaşıklığını irdelemeyi amaçlamaktadır. XIX. yüzyıl ortalarında sona ermeye başlayan romantizm, zevkine düşkün kadınları duygusal yazılar okumaya yöneltir. Dönemin okuyucu kitlesi romantizmin coşkulu anlatımıyla tatmin olmuyordu. Bu yüzden romantizm yerini XIX. yüzyılın ikinci yarısında Fransız Edebiyatında, doğru bilgi verme amacı olan realizm alır. Gustave FLAUBERT, şiddetle karşı gelmesine rağmen, bu akımın Madame Bovary eseriyle öncüsü sayılır. Bovarizm, söz konusu kadınlar için bir yaşam tarzı ve bir ideolojik devrim olarak kabul edilir. Kişilik hastalığı olan bu düşünceye göre tatminkârsızlık, tekdüzelik yaşam ve sıkıntı yaratan gerçek, hayal dünyasına yöneltir.

Dönemin genç kızlarının manastırda, ergenlik çağlarında okudukları romantik eserler kendilerine gerçek yaşamdan uzak, fakat hayal dolu bir dünya kurmalarına yardımcı olur. Kahramanımız Emma Bovary, genç yaşta olağandışı bedensel hareketlilik hisseder. Emma ailesinin tavsiyelerinden uzak kalmıştır. Tüm kişisel isteklerin yerine getirilmesi çok güçtür. Çünkü insanların bitmez, tükenmez istekleri vardır. Kendi olanaklarının seviyesinden öte bir yaşam tarzı arzulamaları, kendilerini umutsuzluğa hâtta intiharın eşiğine götürür. Kişilik dağılması bir başladı mı, kişi ister dine, ister koca aldatmaya ve dahada isterse çılgınca alış-verişe versin kendini. .

Kötü hayat, varolmanın karamsarlığı, asrın hastalığı ve kişiler arasındaki gelir eşitsizliği asırları aşmıştır. Emma kendisinden bügün hâla söz ettiriyorsa, bu demektir ki hastalığı günümüzdeki bazı kadınların ortak yaşam tarzını yansıtmaktadır.

Tez Ödev Talep Formu

Son Faaliyetler
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930