Ales Nedir ve özel dersin etkisi

ALES

ALES Sınavı Nedir?

Daha çok yüksek lisans başvuruları için girilen bir sınav olarak bilinen ALES sınavı, doktora başvuruları için de girilmesi gereken bir sınavdır.

ALES Sınavı , Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yılda iki kez yapılır. Sınavlar her zaman Pazar günü yapılır.

ALES Sınavı;

  • Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atamalarda,
  • Ülkemizde lisansüstü eğitime girişte,
  • Yurtdışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde,

ilgili kurumların kullanacakları puanları veren bir sınavdır.

Sınavda alınan puanlar, adaylara Sınav Sonuç Belgesiyle duyurulacak ve istenildiğinde yukarıda sayılan amaçlar için ilgili kurumlara adaylar tarafından verilecektir.

Aleste Sayısal ve Sosyal bilimler alanında sorular bulunmaktadır.Ales konuları genellikle matematik ağırlıklıdır ve üniversite eğitimi sırasında matematikten uzak kalan öğrenciler ales sınavında genellikle başarısız olurlar.Bu başarıszlığı engellemek için özel ders ve takviye eğitim uygulamaları şarttır.Özel Dersin etkin başarısı ve özel dersin birebir öğrenciyle etkileşim içinde olması bir çok avantaj sağlamaktadır.Özel Ders uygulamasıyla öğrenciler eksik konuları çok rahat görmekte ve anıında çözüm bulmaktadır

www.ozeldersin.com

0539 290 13 13

 

Categories:

Yanıt yok

Bir yanıt yazın

Tez Ödev Talep Formu

Son Faaliyetler
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930