Finansal Analiz Ders Notları

EÜT 101, 102  Projeye Giriş I., II.
Tasarlama süreci ve projelendirme için gerekli bilgilerin verilmesi ve ölçütlerin belirlenmesidir. Türkiye A-B İlişkileri,                 Bölgesel Entegrasyon Teorileri,                   Güncel Uluslararası Sorunlar,                tez ödevleri,                iktisat bölümü tez konuları,                iktisat tez,                bitirme tezi,                 “bitirme tezi,                  bitirme tezi,                bitirme projesi,                 bitirme projesi,                fınans yatırım,                finansal analiz eğitimi,                finansal analiz ders notları,                 İşletme,                İktisat

EÜT 103, 104   Teknik Konstrüktif Resim    I.,II.
Ürünlerin tasarım, üretim sürecinde kullanılabilecek standartta teknik resimlerinin ve perspektiflerinin çizilmesi için gerekli bilgilerin verilmesi.

EÜT 105, 106  Mesleki Temel Tasarım  I.,II. 
Temel verilerin tasarıma yönelik kullanabilmesi amacı ile uygulamalarda analitik düşünceyi ve yaratıcılığı ortaya çıkarmak doğrultusunda biçimsel yöntem ve teknik uğraşlarla tasarıma dönük yeni biçimler oluşturmak  ve tasarıma yönelik biçimlemede konu-biçim ilişkisindeki paralelliğin uyumunu sağlamak.

EÜT 107, 108  Tasarım Ve Anlatım Teknikleri I.,II. 
Tasarlama sürecinde işleminde gerekli olan basit taslak çizimlerinden, renkli ve gerçekçi anlatımlara kadar tüm tekniklerin verilmesi.

EÜT 109, 110  Malzeme Ve Üretim Yöntemleri I.,Iı.
Endüstri Ürünleri Tasarımında kullanılacak çeşitli malzemelerin niteliğini ayrı ayrı ve tüm özellikleriyle tanıtmak ve yapım yöntemlerini incelemektir.

EÜT 111, 112  Tasarım Tarihi I., Iı.
Prehistorik devirden, 20.yy. kadar mimarlık ve yapılandırılmış çevrelerde, sanat ve tasarım alanında biçim, strüktür, kitle, estetik anlayış ve bezeme sanatlarını, Doğu ve Batı uygarlıklarından seçilen dini, sivil örnekler ile incelenmektedir.

EÜT 113, 114   Tasarı Geometri  I., Iı. 
Uzaydaki üç boyutlu objelerin iki boyutlu düzlem üzerinde gösterilmesi için gerekli izdüşüm yöntemlerinin verilmesi.

TBD 101, 102  Türk Dili  I.,Iı. 
Müfredattaki (Programla ilgili konulardaki) konu, içerik ve amaç doğrultusunda dilbilgisi ve sözlü – yazılı anlatım – yıl boyunca ders işlenirken uygulamalı olarak yapılacaktır. Kompozisyon ve imla noktalama konuları olarak yapılacaktır. Kompozisyon ve imla-noktalama konuları yeri geldikçe, kendi içlerinde müfredattaki sırayla işleneceklerdir.

İNG 101,102  İngilizce I.,Iı. 
Headway Elementary” kitabının tüm İngilizce gramer konuları işlenerek konularla ilgili alıştırmalar yapılacak, ders bantları dinlettirilecektir. Bunun yanı sıra öğrencilere ek ders materyalleri verilecek, derslerde kelime bilgisi geliştirilecektir. Uygulamalar öğrencinin bilgisini orta seviyede İngilizce düzeyine getirecektir.

ATA 101, 102  Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi  I.,II. 
Atatürkçülüğün Tanımı ve Önemi, Devlet Hayatı, Fikir Hayatı; Fikir Hayatının Temel Dayanakları, Ekonomik Hayat, Din, Laiklik; Laikliğe Yönelik Tehditler, Osmanlı Devleti’nin Çöküş Nedenleri başlıklı konular işlenecektir.

EÜT 201, 202, 301, 302, 401 Proje  I.,II.,III.,IV.,V.
Endüstri yolu ile çok sayıda üretilecek ürünlerin, farklı etkenler altında değişim ve gelişimini değerlendirme yeteneğinin verilmesi. Araştırma, geliştirme, bilgi ve eğitim yoluyla özgün tasarımların gerçekleştirilmesini sağlaması.

EÜT 203, 204  Teknik Konstrüktif Resim III., IV.
Katı cisimlerin, uygulama projelerinin nasıl çizileceği, standart teknik çizim dilinin kullanılması becerisi aktarılmaktadır.

EÜT 205, 206  Model Ve Prototip Üretimi I., II.
Endüstri ürünleri tasarımı projesi olarak geliştirilmiş bir objenin; sanal gerçeklikten fiziksel gerçekliğe taşınması aşamalarının geliştirilmesi ve bu konuda gerekli yöntem ve tekniklerin bilgisinin aktarılmasıdır.

EÜT 207 Tasarım Ve Anlatım Teknikleri III.
Fotoğraf niteliğine ve gerçekliğine ulaşabilmek amacıyla objelerin renkli ve renksiz fotoğraflarından kopya tekniğinin açıklanması, tasarlama işleminde gerekli olan basit taslak çizimlerinden renkli ve gerçekçi anlatımlara kadar tüm tekniklerin öğrencilere kazandırılması. Türkiye A-B İlişkileri,                 Bölgesel Entegrasyon Teorileri,                   Güncel Uluslararası Sorunlar,                tez ödevleri,                iktisat bölümü tez konuları,                iktisat tez,                bitirme tezi,                 “bitirme tezi,                  bitirme tezi,                bitirme projesi,                 bitirme projesi,                fınans yatırım,                finansal analiz eğitimi,                finansal analiz ders notları,                 İşletme,                İktisat

EÜT 208 Tasarım Ve Anlatım Teknikleri IV.
Tasarlama sürecinde, ürün skeçlerinin ve gerçekçi anlatımlarının yapılabilmesi için gereken renklendirme tekniklerinin gösterilmesi, proje sunumlarındaki yeri ve öneminin vurgulanarak, uygulamalar yapılması

EÜT 209, 210, 307, 308, 403 Bilgisayar Destekli Tasarım I.,II.,III.,IV.,V.
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerini gerek eğitsel gerekse mesleki anlamda çizim ve tasarım etkinliklerinde bilgisayarda çizim ve modelleme öğretimini amaçlamaktadır.

EÜT  211, 212 Ergonomi I., II.
Tasarlama ve projelendirme konusunda insan – makine – ekipman- çevre faktörleriyle ilgili ergonomik standart, veri ve yöntemlerin tanıtılması.

EÜT 213, 214 Perspektif I., II.
Temel perspektif çizim yöntemlerinin kullanılması ve kalıcı teknik donanımının oluşturulması amaçlanmaktadır.

İŞL 301 Pazarlama Ve Ürün Geliştirme
Pazarlama fonksiyonlarının, işletme fonksiyonları içindeki yeri, pazarlama anlayışındaki değişimler, tasarımcı açısından pazarın analizi, tüketici ve endüstriyel pazar ayırımı, bu pazar bölümlerinde alıcı özellikleri ve tasarım sürecine etkilerinin incelenmesi.

EÜT 302 İşletme Yönetimi
İşletmecilik alanında, lisans düzeyinde, işletme yönetimi ve yöneticilik hakkında genel, kurumsal bilgi verilen, öğrencilerinin mezuniyetten sonraki çalışma hayatına hazırlayan bir derstir.

EÜT 303, 304 Strüktür I.,II.
Taşıyıcı sistemlerin kurgulama ilkelerini ve dinamiklerini aktararak, strüktürel yapıyı oluşturma yetisi kazandırmaktır. Türkiye A-B İlişkileri,                 Bölgesel Entegrasyon Teorileri,                   Güncel Uluslararası Sorunlar,                tez ödevleri,                iktisat bölümü tez konuları,                iktisat tez,                bitirme tezi,                 “bitirme tezi,                  bitirme tezi,                bitirme projesi,                 bitirme projesi,                fınans yatırım,                finansal analiz eğitimi,                finansal analiz ders notları,                 İşletme,                İktisat

EÜT 305, 306 Model Ve Prototip Üretimi III., IV.
Endüstri ürünleri tasarımı proje aşamalarında model, mock-up ve prototip yapım tekniklerinin tanıtılmasıdır.

EÜT 309, 310 Ürün Grafiği I., II.
Ürüne özgü bildirilerin araştırılarak uygulanması, Endüstri Ürünleri Tasarımında görsel düşünme yetilerinin güçlendirilmesi amacıyla görsel iletişim metotlarının uygulanması

EÜT 405 Tasarım Haklarının Korunması
Endüstriyel tasarımlar üzerindeki “çoklu koruma” düzenin tanıtılması, sınai haklar ve bunlarla ilgili kavramların genel olarak anlatılmasıyla öğrencilere mesleki uygulamalarında ihtiyaç duyabilecekleri hukuk bilgileriyle donatılmaları amaçlanmaktadır.Türkiye A-B İlişkileri,                 Bölgesel Entegrasyon Teorileri,                   Güncel Uluslararası Sorunlar,                tez ödevleri,                iktisat bölümü tez konuları,                iktisat tez,                bitirme tezi,                 “bitirme tezi,                  bitirme tezi,                bitirme projesi,                 bitirme projesi,                fınans yatırım,                finansal analiz eğitimi,                finansal analiz ders notları,                 İşletme,                İktisat

EÜT 498 Bitirme Projesi
Özgün tasarımların gerçekleştirilmesi amacıyla, tasarım çözümlemelerinin geliştirilmesi, metot, stil ve yöntemlerin uygulanması, sunumların hazırlanması, endüstri yolu ile üretilecek ürünlerin firma kimliğine uygun yapılandırılması amaçlanmaktadır. Türkiye A-B İlişkileri,                 Bölgesel Entegrasyon Teorileri,                   Güncel Uluslararası Sorunlar,                tez ödevleri,                iktisat bölümü tez konuları,                iktisat tez,                bitirme tezi,                 “bitirme tezi,                  bitirme tezi,                bitirme projesi,                 bitirme projesi,                fınans yatırım,                finansal analiz eğitimi,                finansal analiz ders notları,                 İşletme,                İktisat

Yanıt yok

Bir yanıt yazın

Tez Ödev Talep Formu

Son Faaliyetler
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031