İşletme Yüksek Lisans Programları

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

PROGRAMLAR
Coğrafi Bilgi Sistemleri ( Tezli ) ( Türkçe )
Coğrafi Bilgi Sistemleri ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Coğrafya ( Tezli ) ( İngilizce )
Coğrafya ( Tezli ) ( Türkçe )
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ( Tezli ) ( Türkçe )
Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi ( Tezli ) ( Türkçe )
Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi (İstanbul) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Ekonomi ( Tezli ) ( İngilizce )
Ekonomi ( Tezsiz ) ( İngilizce )
Felsefe ( Tezli ) ( İngilizce )
Hastane ve Sağlık Yöneticiliği (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Hastane ve Sağlık Yöneticiliği (İstanbul) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İngiliz Dili ve Edebiyatı ( Tezli ) ( İngilizce )
İşletme ( Tezli ) ( İngilizce )
İşletme ( Tezli ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Büyükçekmece Kampüsü) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Mecidiyeköy – FÜSEM) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
İşletme (MBA) (Mecidiyeköy FÜSEM) ( Tezsiz ) ( İngilizce )
Özel Hukuk ( Tezli ) ( Türkçe )
Özel Hukuk ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Psikoloji ( Tezli ) ( İngilizce )
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ( Tezli ) ( Türkçe )
Rus Dili ve Edebiyatı ( Tezli ) ( Rusça )
Sivil Toplum Kuruluşları ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ( Tezli ) ( İngilizce )
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Sosyoloji ( Tezli ) ( İngilizce )
Tarih ( Tezli ) ( İngilizce )
Temel İslam Bilimleri ( Tezli ) ( Türkçe )
Türk Dili ve Edebiyatı ( Tezli ) ( Türkçe )
Türk Dili ve Edebiyatı ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Uluslararası İlişkiler ( Tezli ) ( İngilizce )
Yerel Yönetimler ( Tezli ) ( Türkçe )
Yerel Yönetimler ( Tezsiz ) ( Türkçe )
Yerel Yönetimler (Ankara) ( Tezsiz ) ( Türkçe )

İşletme (MBA) (Mecidiyeköy – FÜSEM) ( Tezsiz ) ( Türkçe )

,işletme yönetimi ,işletme taban puanları ,işletme mühendisliği ,işletme açıköğretim ,işletme anadolu ,işletme bilgi yönetimi ,işletme defteri ,işletme defteri nedir ,işletme lojistiği ,işletme lisans tamamlama ,işletme lisans ,işletme ne iş yapar ,işletme nerede okunur ,işletme projesi ,işletme rehni ,işletme rehni kanunu ,işletme raporu ,işletme soruları ,işletme sınav soruları ,işletme taban puanları ,işletme tez konuları ,işletme uzmanı ,işletme ve finans dergisi ,web tabanlı işletme oyunları ,işletme yüksek lisans ,işletme yönetimi ders notları ,işletme yönetimi dersleri ,işletme yönetimi bölümü ,işletme yüksek lisans bölümleri,özel ders,bititme tezi

Program Koordinatörü: Doç.Dr. Halil ZAİM
E-mail: tyl@fatih.edu.tr
Telefon: 0212 866 33 00 / 6000
Faks:
0212 272 30 66
Cv

 

Fatih Üniversitesi İşletme Tezsiz Yüksek Lisans (MBA) Programının amacı, hızla değişen iş dünyasında yaşayabilir ve öğrenen organizasyonlara sahip olması gereken firma lider ve yöneticilerine kapsamlı bir işletme eğitimi vermektir. Günümüz firmalarında kararverenler / problem çözenler sosyal ve davranışsal özellikler içeren kompleks problemler ile mücadelede bütüncül bir yaklaşım kullanmalıdırlar. Oysa ki iş dünyasında karmaşık problemler ile mücadelede kullanılan felsefe basit problemlere basit çözümler üreten düşünce modu ile sınırlıdır. Bundan dolayı, organizasyonlarda kullanılan farklı metod ve tekniklerin sadece kısmi çözümler ürettiği gerçeğinin farkında olmak gerekir. 21. yüzyıl firma yöneticileri kompleks yönetsel problemler ile mücadelede farklı metod ve teknikleri aynı anda kullanabilen “yaratıcı bütüncülük becerisi” ile teçhiz olmalıdır.

Fatih Üniversitesi İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı yukarıda vurgulanan felsefeyi programında yer alan derslere yansıtmıştır. Program işletmenin tüm boyutlarını eşit düzeyde ele aldığından, genel MBA olarak adlandırılır. Program işletmenin ana bilim dalları olan yönetim, organizasyon, muhasebe, finans, üretim ve pazarlama alanlarından dersler içermektedir. Bu yönü ile, program genel işletme alanında kariyer edinme amacında olan kişiler için bir fırsat niteliğindedir. Program bir yıl tam zamanlıdır ve eğitim dili Türkçedir.


Genel Koşullar

 • Program dili “Türkçe” dir.
 • Programa dört yıllık üniversite mezunları başvurabilir. Bölüm sınırlandırması yoktur
 • Program en az 3 (1 yıl), en çok 6 (3 yıl)  dönem süresince toplam “10 dersten (30 kredi)” oluşmaktadır.
 • Öğrenciler mezun olabilmek için normal ders yüküne ek olarak “Yüksek Lisans Projesi” hazırlar.
 • ALES>55, GRE> 610 (sayısal puan), GMAT >450 skorlarından herhangi biri istenmektedir. Programa “Özel Öğrenci” * kabul edilmektedir.
 • Bir dönemde en az 2 en fazla 5 ders alınabilir.
 • ,işletme yönetimi ,işletme taban puanları ,işletme mühendisliği ,işletme açıköğretim ,işletme anadolu ,işletme bilgi yönetimi ,işletme defteri ,işletme defteri nedir ,işletme lojistiği ,işletme lisans tamamlama ,işletme lisans ,işletme ne iş yapar ,işletme nerede okunur ,işletme projesi ,işletme rehni ,işletme rehni kanunu ,işletme raporu ,işletme soruları ,işletme sınav soruları ,işletme taban puanları ,işletme tez konuları ,işletme uzmanı ,işletme ve finans dergisi ,web tabanlı işletme oyunları ,işletme yüksek lisans ,işletme yönetimi ders notları ,işletme yönetimi dersleri ,işletme yönetimi bölümü ,işletme yüksek lisans bölümleri,özel ders,bititme tezi

*Özel Öğrenci Katılımı
Bir yüksek öğretim kurumu mezunu ya da öğrencisi olarak belirli bir konuda bilgisini artırmak isteyenler Program’daki derslere özel öğrenci olarak katılabilirler. Bu şartlarda maksimum 5 ders aldıktan sonra yüksek lisans öğrencisi olmaları durumunda; özel öğrenci iken başarı ile tamamladıkları derslerinden aldıkları krediler geçerli sayılır. Gerekli koşulları sağlamadıkları taktirde kayıtları silinir. Ancak Özel Öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

Dersler,
Hafta içi her gün; 19:00 – 21:50 arasında, Cumartesi günleri 09:00 – 11:50, 13:00 – 15:50 ve 16.30 – 19.20  arasında; Mecidiyeköy Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde yapılmaktadır.

Ders günleri ile ilgili seçimi öğrenci yapmaktadır. İlan edilen ders programına uygun olmak kaydı ile istenen gün/günlerde ders alınabilmektedir.


Başvuru

Yüksek Lisans Programına katılmak isteyen adaylar başvurularını internet üzerinden Başvuru Formunu doldurarak yapabilmektedirler. Başvuru Formunun doldurulmasından sonra önkayıt için gerekli belgelerin ulaştırılması gerekmektedir.

Online başvuru sonrasında getirilmesi gereken belgeler:
 • Enstitü Web sayfasında bulunan Başvuru Formunun doldurulması
 • Diploma veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi
 • Transkript fotokopisi
 • ALES, GMAT, GRE belgelerinde birinin fotokopisi
  (ALES> 55 – GMAT> 450 – GRE > Sayısal 610)
 • Ön kayıt başvuru ücreti dekontuMülakat ve Kesin KayıtBaşvuru Tarihleri:16 Temmuz 2012 Pazartesi – 31 Ağustos 2012 Cuma

Mülakat Tarihi: 01 Eylül 2012 Cumartesi   Saat :10:00 – 13.00   Yer: Mecidiyeköy FÜSEM

Kesin Kayıt Tarihleri: 04 Eylül 2012 Salı – 08 Eylül 2012 Cumartesi

Ders Başlangıcı: 17 Eylül 2012 Pazartesi   Ders Bitişi: 05 Ocak 2013 Cumartesi

Final Tarihleri:
07 Ocak 2013 Pazartesi – 18 Ocak 2013 Cumartesi

Kesin kayıtta getirilmesi gereken belgeler:

Kesin kayıt için aşağıda listelenen belgelerin eksiksiz olarak FÜSEM’e teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik belge getirenlerin kayıtları yapılmamaktadır..

 • Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslı ve 1 adet fotokopisi)
 • Transkript (Aslı ve 1 adet fotokopisi)
 • ALES, GRE veya GMAT sonuç belgelerinden bir tanesi (1 adet fotokopisi) (Özel Öğrenci statüsünde başvuran adaylardan kesin kayıt esnasında istenmeyecektir.)
 • Nüfus Cüzdanı (Aslı ve 1 adet fotokopisi)
 • Fotoğraf (Son altı ay içinde çektirilmiş 4,5×6 cm boyutunda iki (2) Adet Fotoğraf.)
 •  Askerlik Durum Belgesi (Askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak ; bir Enstitüye veya Lisansüstü programına kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığı’ ifadelerinin yer aldığı belge. Bakaya kalanlardan; bakaya kaldıkları her dönem için “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” dair kararın yer aldığı belgede istenir.)

 

Ücret

Başvuru Ücreti = 50 TL ( BANKASYA – Güneşli Şubesi 6-7543-359 numaralı Fatih Üniversitesi TL hesabına yatırılabilmektedir. IBAN : TR57 0020 8000 0600 0075 4303 59)

Program toplam otuz kredi (10 ders) ve yüksek lisans bitirme projesinden oluşur. Ders tekrarı yapıldığında alınan her ders için 1 ders ücreti ödenmektedir. Yüksek lisans bitirme projesi ilk defa alındığında ücretsizdir. Yüksek lisans bitirme projesinin her tekrarında 1 ders ücreti ödenmektedir.
,işletme yönetimi ,işletme taban puanları ,işletme mühendisliği ,işletme açıköğretim ,işletme anadolu ,işletme bilgi yönetimi ,işletme defteri ,işletme defteri nedir ,işletme lojistiği ,işletme lisans tamamlama ,işletme lisans ,işletme ne iş yapar ,işletme nerede okunur ,işletme projesi ,işletme rehni ,işletme rehni kanunu ,işletme raporu ,işletme soruları ,işletme sınav soruları ,işletme taban puanları ,işletme tez konuları ,işletme uzmanı ,işletme ve finans dergisi ,web tabanlı işletme oyunları ,işletme yüksek lisans ,işletme yönetimi ders notları ,işletme yönetimi dersleri ,işletme yönetimi bölümü ,işletme yüksek lisans bölümleri,özel ders,bititme tezi

Bir Ders Ücreti =  1400 TL** (KDV Dahil)

Toplam Ücret =  14000 TL (KDV Dahil) / 12 Taksit yada “Dönemsel Sözleşme” *

* “Dönemsel Sözleşme” o dönem alınan derslerin toplam ücretinin 4 taksite bölünmesini ifade eder.
** Taksitli ödemeler kredi kartı ile çekilebilmektedir. Yalnızca peşin ödemelerde nakit kabul edilmektedir.*** Kayıt tarihindeki ücret değişse bile her öğrenci kayıt olduğu tarihteki ders ücretine göre ödemelerine devam eder.


İndirim Oranları

Genel İndirim Oranları
Fatih Üniversitesi Mezunlarına  – FÜSEM Mezunlarına % 30
Anlaşmalı Kurum Çalışanlarına % 25
Kamu Kurumu Çalışanlarına % 15
Personelin 1.Derece Yakınlarına % 15
Genel İndirim Oranları’ndan en yüksek olan bir tanesi uygulanır.
Başarı İndirim Oranları
Diğer Üniversite Mezunlarından Bölüm 1-2 ve 3. Olanlara % 20
Lisans Diploma Notu 3.00 ve Üzeri Olanlar % 15
Başarı İndirim Oranları’ndan en yüksek olan bir tanesi uygulanır.
Sınav İndirim Oranları
ALES Skoru 85 ve Üzeri Olanlara % 15
ALES Skoru 75 – 85 Arasında Olanlara % 10
Sınav İndirim Oranları’ndan en yüksek olan bir tanesi uygulanır.
Peşin Ödeme İndirimi
Program Ücretinin Tamamının Ödenmesinde % 10
Dönem Ücretinin Tamamının Ödenmesinde % 5
Peşin Ödeme İndiriminde en yüksek olan bir tanesi uygulanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,işletme yönetimi ,işletme taban puanları ,işletme mühendisliği ,işletme açıköğretim ,işletme anadolu ,işletme bilgi yönetimi ,işletme defteri ,işletme defteri nedir ,işletme lojistiği ,işletme lisans tamamlama ,işletme lisans ,işletme ne iş yapar ,işletme nerede okunur ,işletme projesi ,işletme rehni ,işletme rehni kanunu ,işletme raporu ,işletme soruları ,işletme sınav soruları ,işletme taban puanları ,işletme tez konuları ,işletme uzmanı ,işletme ve finans dergisi ,web tabanlı işletme oyunları ,işletme yüksek lisans ,işletme yönetimi ders notları ,işletme yönetimi dersleri ,işletme yönetimi bölümü ,işletme yüksek lisans bölümleri,özel ders,bititme tezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplam indirim oranı % 40’ı (Peşin ödeme dâhil) geçemez.


 

Ders İçerikleri

Program 3 zorunlu 7 seçmeli ders ve Yüksek Lisans Projesinden oluşur.

Müfredat

1. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
İŞLE 506 ÇAĞDAŞ YÖNETİM TEKNİKLERİ 3 0 3  7,5  10
İŞLE 509 FİNANSAL YÖNETİM VE MUHASEBE 3 0 3  7,5  10
İŞLE 510 PAZARLAMA YÖNETİMİ 3 0 3  7,5  10
İŞLE 5XX ALAN İÇİ ZORUNLU DERS* 3 0 3  7,5  10
12 0 12  30  40
2. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
İŞLE 5xx ALAN SEÇMELİ DERS 3 0 3  7,5  10
İŞLE 5xx ALAN SEÇMELİ DERS 3 0 3  7,5  10
İŞLE 5xx ALAN SEÇMELİ DERS 3 0 3  7,5  10
İŞLE 5xx ALAN SEÇMELİ DERS 3 0 3  7,5  10
12 0 12  30  40
3. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
İŞLE 503 YÜKSEK LİSANS PROJESİ 0 0 0  15  20
İŞLE 5xx ALAN SEÇMELİ DERS 3 0 3  7,5  10
İŞLE 5xx ALAN SEÇMELİ DERS 3 0 3  7,5  10
6 0 6  30  40

* Alan İçi Zorunlu Ders Aşağıdaki Zorunlu Dersler Arasından Seçilecektir.

Seçilebilecek Zorunlu Dersler Theo. Prac Credits ECTS Workload
İŞLE 505 YÖNETİM EKONOMİSİ 3 0 3  7.5  10
İŞLE 524 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ 3 0 3  7.5  10
İŞLE 586 STRATEJİK YÖNETİM 3 0 3  7.5  10

Toplam Mezuniyet Kredisi: 30 / Toplam AKTS Kredisi: 90

BİLGİ: Aşağıdaki seçmeli derslerin hepsi açılmamaktadır. İlgili dönemde açılacak olan dersler ile ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı’ndan bilgi alabilirsiniz.

,işletme yönetimi ,işletme taban puanları ,işletme mühendisliği ,işletme açıköğretim ,işletme anadolu ,işletme bilgi yönetimi ,işletme defteri ,işletme defteri nedir ,işletme lojistiği ,işletme lisans tamamlama ,işletme lisans ,işletme ne iş yapar ,işletme nerede okunur ,işletme projesi ,işletme rehni ,işletme rehni kanunu ,işletme raporu ,işletme soruları ,işletme sınav soruları ,işletme taban puanları ,işletme tez konuları ,işletme uzmanı ,işletme ve finans dergisi ,web tabanlı işletme oyunları ,işletme yüksek lisans ,işletme yönetimi ders notları ,işletme yönetimi dersleri ,işletme yönetimi bölümü ,işletme yüksek lisans bölümleri,özel ders,bititme tezi

Seçmeli Dersler

TEKNİK SEÇMELİ DERSLER (3+0) 3 Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
İŞLE 505 YÖNETİM EKONOMİSİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 511 MALİYET MUHASEBESİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 512 ÖĞRENEN ÖRGÜT VE PROFESYONEL GELİŞME 3 0 3 7,5 10
İŞLE 514 İŞLETME FİNANSI 3 0 3 7,5 10
İŞLE 519 ULUSLARARASI FİNANS VE TÜREV ÜRÜNLERİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 521 ORGANİZASYON DAVRANIŞI 3 0 3 7,5 10
İŞLE 522 EĞİTİM KURUMLARINDA YÖNETİM 3 0 3 7,5 10
İŞLE 525 DEĞİŞİM VE ÇATIŞMA YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 527 PARA VE BANKA 3 0 3 7,5 10
İŞLE 529 İŞ AHLAKI 3 0 3 7,5 10
İŞLE 530 FİNANSAL PİYASALAR VE KURUMLAR 3 0 3 7,5 10
İŞLE 535 UYGULAMALI İŞ HUKUKU 3 0 3 7,5 10
İŞLE 541 SOSYAL BİLİMLERDE BİLGİSAYAR UYGULAMALI ANALİZ TEKNİKLERİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 544 TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI ANALİZİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 547 BİLGİ YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 553 YÖNETİM VE MALİYET MUHASEBESİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 557 ÇALIŞMA İLİŞKİLERİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 560 RİSK YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 561 YATIRIM ANALİZİ VE PORTFÖY YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 562 AİLE İŞLETMELERİNİN YÖNETİMİ VE KURUMSALLAŞMA 3 0 3 7,5 10
İŞLE 565 TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 566 KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 3 0 3 7,5 10
İŞLE 569 PROJE YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 570 YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 573 YENİ EKONOMİ VE ETİCARET 3 0 3 7,5 10
İŞLE 575 TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 577 PAZAR ANALİZİ VE PAZAR TAHMİN YÖNTEMLERİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 578 ULUSLARARASI PAZARLAMA 3 0 3 7,5 10
İŞLE 583 MARKA YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 587 STRATEJİK İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 590 ULUSLARARASI TİCARET 3 0 3 7,5 10
İŞLE 595 ÖZEL FİNANS KONULARI 3 0 3 7,5 10
İŞLE 502 ÖZEL İŞLETME KONULARI 3 0 3 7,5 10
İŞLE 508 İŞLETMELERDE SAYISAL YÖNTEMLER 3 0 3 7,5 10
İŞLE 524 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 536 GİRİŞİMCİLİK 3 0 3 7,5 10
İŞLE 550 ÜRETİM YÖNETİMİ 3 0 3 7,5 10
İŞLE 554 VERİ ANALİZİ VE KARAR VERME 3 0 3 7,5 10
İŞLE 584 PAZARLAMADA ÖZEL KONULAR 3 0 3 7,5 10
İŞLE 586 STRATEJİK YÖNETİM 3 0 3 7,5 10
İŞLE 593 LİDERLİK 3 0 3 7,5 10
İŞLE 594 MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ

,işletme yönetimi ,işletme taban puanları ,işletme mühendisliği ,işletme açıköğretim ,işletme anadolu ,işletme bilgi yönetimi ,işletme defteri ,işletme defteri nedir ,işletme lojistiği ,işletme lisans tamamlama ,işletme lisans ,işletme ne iş yapar ,işletme nerede okunur ,işletme projesi ,işletme rehni ,işletme rehni kanunu ,işletme raporu ,işletme soruları ,işletme sınav soruları ,işletme taban puanları ,işletme tez konuları ,işletme uzmanı ,işletme ve finans dergisi ,web tabanlı işletme oyunları ,işletme yüksek lisans ,işletme yönetimi ders notları ,işletme yönetimi dersleri ,işletme yönetimi bölümü ,işletme yüksek lisans bölümleri,özel ders,bititme tezi

Yanıt yok

Bir yanıt yazın

Tez Ödev Talep Formu

Son Faaliyetler
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031