Temel Matematik Yüksek Lisans Tezleri

Temel matematik bilgisine ve bağımsız düşünme yeteneğine sahip, problemleri tahmin edebilen, karşılaştığı problemleri farklı bakış açılarından ele alıp potansiyel çözümler üretebilen, kapsamlı ve soyut düşünebilen, çalışma hayatında ihtiyaç duyacağı seviyede yazılım bilgisine de sahip mezunlar yetiştirmektir. Ayrıca, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, matematik ve matematik ile ilgili alanlarda daha ileri düzeyde çalışmayapmak isteyenlere, temel bilgileri vermek, öğrencilerin eğilim ve yeteneklerine yönelik ve mezuniyet sonrası iş sahibi olabilecekleri programları uygulamak, profesyonel iş ve araştırma sürecinde çağdaş düzeyde bilimsel düşünce ve araştırma yeteneğine sahip, Lisans düzeyinde, matematikçi yetiştirmektir.

Eğitim – Öğretim

Bölümde; eğitim süresi 4 yıldır. Bölümde öğrencilerin ders programlarının hazırlanmasında en etkin öğrenme metotları göz önüne alınarak bir program hazırlanmaktadır. Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsünde bölüm mezunları Yüksek Lisans ve Doktora programı ile akademik kariyer yapma imkanlarına sahip olmaktadır.

Mezuniyet ve İstihdam Koşulları

Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü programını tamamlayanla “Matematikçi” olarak mezun olurlar. Mezun matematikçiler, kamuda ve özel sektörde çalışma olanaklarına sahiptirler. Özel sektörde dershanelerde istihdam edilebildikleri gibi kamu sektöründe matematik öğretmenliği  yapabilmektedirler.

,matematik yüksek lisans alanları ,matematik yüksek lisans bölümleri ,matematik yüksek lisans başvuruları ,matematik yüksek lisans bilim sınavı ,matematik yüksek lisans bursları ,matematik yüksek lisans dersleri ,matematik yüksek lisans ders içerikleri ,matematik yüksek lisans forum ,matematik yüksek lisans ilanları ,matematik yüksek lisans istanbul ,matematik yüksek lisans itü ,matematik yüksek lisans konuları ,matematik yüksek lisans koşulları ,matematik yüksek lisans mülakat soruları ,matematik yüksek lisans mülakat ,matematik yüksek lisans mülakatı ,matematik yüksek lisans programları ,matematik yüksek lisans programı ,matematik yüksek lisans puanları ,matematik yüksek lisans soruları ,matematik yüksek lisans tezleri ,matematik yüksek lisans tezi ,matematik yüksek lisans uzaktan eğitim ,matematik yüksek lisans uzaktan ,matematik yüksek lisans yapanlar ,matematikte yüksek lisans yapmak,özel ders,bitirme tezi

Yanıt yok

Bir yanıt yazın

Tez Ödev Talep Formu

Son Faaliyetler
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031