Moda ve Tekstil Tasarımı yüksek lisans tezi

Moda ve Tekstil Tasarımı

Öğr. Gör. Müşerref Zeytinoğlu
Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı

Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yer alan ve dört yıllık bir eğitimden sonra “Moda ve Tekstil Tasarımcısı” ünvanıyla mezun veren bölümümüz, tasarım dersleri ağırlıkta olan ama bir o kadar da tekstilde iş anlayışının da üstünde duran, çoğu, piyasada söz sahibi öğretim kadrosuyla tam donanımlı tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Birinci ve ikinci dönemlerde öğrenci, gözünü ve elini geliştirmeye yönelik, sanat tarihi, düşünce tarihi, temel sanat eğitimi, tekstil tasarımı gibi temel, teorik dersler ve tasarım dersleri, alarak vizyonunu oluşturmaya başlar.
Üçüncü ve dördüncü dönemlerde öğrenci artık tekstille iç içe olmaya başlar. Kumaşın temel yapısından, tekstil deseninin kurgulanmasına, insan figürünün stilizasyonundan bilgisayar destekli tasarıma kadar tüm temel prensipleri öğrenmeye başlar. Beşinci ve altıncı dönemlerde, koleksiyon mantığına uygun giysi ve aksesuar tasarımları yapılmaya başlanır, bir ürünün tasarım aşamasından tüketicinin eline geçişine kadar olan süreç incelenir ve önceki dönemlerde başlayan tasarım dersleri geliştirilerek sürdürülür.

Yedinci dönemde öğrenci, kendisini tekstilin hangi dalına yakın hissediyorsa o dala ait alan seçmeli dersleri alarak son dönemde vereceği diploma projesine hazırlık niteliğinde bir süreç geçirir. Bu dönemde Moda Tasarımı, Baskı Tasarımı ve Dokuma Tasarımı olmak üzere seçilebilecek üç alan ve ortak dersler vardır. Sekizinci dönemde öğrenci, diploma projesini vereceği alanı belirler ve yine o alana ait derslerle zorunlu derslerini alır.tez yapılır,tez projesi,tez proje, proje tez,üniversite tez,lisans tez ,hazır tez,tezler,tez tarama,tez konuları, tez ödevleri, yüksek lisans tezi,yuksek lisans tez,ödev,ödev sitesi,ödev kapaklarları hazırla,tezler,örnek tezler,bitirme tezi ,doktora tezi ,lisans teziı,tez yazım kuralları, özel ders,bitirme tezi,dönem ödevi,bitirme tezi,dönem projesi yap

Dört yıllık eğitim süreci boyunca öğrenci moda tasarımı, baskı tasarımı ve dokuma tasarımı alanlarında yirmişer iş günü olmak üzere üç staj yapmak ve yaptığı her staj için de bir rapor hazırlamakla yükümlüdür. Bu sayede öğrencinin tekstil piyasasını tanıyabilmesine ve öğrenim sürecinde doğru kararlar alabilmesine yardımcı olunur.
Bu dönemin sonunda jüri karşısında proje sunumunu ve savunmasını başarıyla yapan ve kredilerini tamamlayan öğrenci mezun olmaya hak kazanır.

Diğer bölümlerde okumakta olan öğrencilerin bölümümüzde Yan Dal veya Çift Anadal yapma imkanları olduğu gibi bölümümüzde okuyan öğrencilerin de diğer bölümlerde Yan Dal ve Çift Ana Dal yapma olanakları vardır.

tez yapılır,tez projesi,tez proje, proje tez,üniversite tez,lisans tez ,hazır tez,tezler,tez tarama,tez konuları, tez ödevleri, yüksek lisans tezi,yuksek lisans tez,ödev,ödev sitesi,ödev kapaklarları hazırla,tezler,örnek tezler,bitirme tezi ,doktora tezi ,lisans teziı,tez yazım kuralları, özel ders,bitirme tezi,dönem ödevi,bitirme tezi,dönem projesi yap

Yanıt yok

Bir yanıt yazın

Tez Ödev Talep Formu

Son Faaliyetler
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930